menu Főoldal
Hírek

Újul a tető

Andrea Benedek | 2024-01-15

Megújul a tető a szovátai református egyházközség tetején.

Több projekt is vár kivitelezésre a református egyházközségnél. Jelenleg a tető teljes felújítása történik. Ez a munkálat nélkülözhetetlen lépés a hosszú távú fenntartás és az épület állapotának jobb megőrzése érdekében. Ezen munkálatok során képzett szakemberek gondoskodnak arról, hogy a tető minősége megfelelő legyen. Gilyén Levente református lelkipásztor elmondta, hogy a 2005-ben újra födött templom tető már megérett a cserére. Az egyházközség elkötelezett abban, hogy a további munkálatok során is gondoskodjon az épület és környezete megfelelő karbantartásáról. Tervben van a templom egész külső felújítása. A tető felújítása mellett egy teljes külső felújításra is sor kerül majd a jövőben. Az egyházközséghez tartozó hívek anyagilag támogatták a munkálatokat. Gilyén Levente lelkipásztor, megköszönte minden kedves hívnek azt, hogy adakoztak a templom felújítására.

A református egyházközség lendületesen halad előre a megújulás útján, a tető teljes felújításával kezdve, és tervezetten folytatva a templom külső felújításával. Gilyén Levente lelkipásztor szívből köszöni mindazoknak, akik anyagi támogatásukkal segítették ezen fontos projektek megvalósítását, hozzájárulva az épület és közösségük megerősítéséhez. A hit, elkötelezettség és összefogás ereje által továbbra is virágzik a templom és az azt körülvevő közösség.

 

Írta: Andrea Benedek