menu Főoldal
Hírek

Tüntettek a parajdiak

Laura Siklódi | 2025-07-08

Július 5-én Parajdon több száz civil vonult utcára, hogy kiálljanak a bányáért, a biztonságáért, az ivóvíz és a közösség jövőjéért. A fehér pólóba öltözött tüntetők a tiszta lapot és az újrakezdést szimbolizálták, miközben fehér papírokat dobtak be a bánya udvarára. A megmozduláson nemcsak a helyiek, hanem a környékbeli települések képviselői és politikai szereplők is jelen voltak.
Július 5-én, szombaton tüntetést szerveztek Parajdon, a kultúrotthon előtti téren gyülekeztek a civilek reggel 10 órakor. Közös a cél: kiállni többek között a bányáért, a biztonságért, az ivóvízért. Kis táblácskákat készítettek, amelyen magyar és román nyelven feltüntették, melyek azok a dolgok, amelyekért kiáll a nép.
A turizmus mellett, talán az ivóvízprobléma érinti a legtöbb embert.

A tüntetése drescodja a fehér színű poló volt, ez szimbozlizálja az újrakezdést, a tisztalapot, akár az a lapot is, amelyen lemondhatnak a bánya vezetői pozíciójukról. Hiszen a bányán lévő tömegnek fehér lapot osztottak ki, amelyet a bánya udvarára dobáltak be az emberek.
A politikum is képviseltette magát.
A bányakatasztrófa mint tudjuk, nemcsak a helyieket érinti, hanem a környékbelieket is érinti. Éppen ezért több település képviseltette magát a szombati demonstráción.
Miután a tömeg levonult a bányára, többen felolvasták megfogalmazott gondolataikat két nyelven, majd a tüntetést közös imával zárták.

 

Írta: Laura Siklódi