Idén is voltak a Sprotolimpián

Írta:  2017. szeptember 29., péntek 13:59

Szeptember 19 és 22 között szervezték meg immár harmadik alkalommal az erdélyi magyar középiskolások Sportolimpiáját Kolozsváron. Az országos bajnokságon a szovátai Domokos Kázmér Szakközépiskola is képviseltette magát harminc diákkal és 5 pedagógussal. A DK tanulói egy aranyat, egy ezüstöt, egy bronz érmet hoztak haza.

Az RMDSZ és a Communitas Alapítvány szervezésében szeptember 19 és 22 között 500 diák mérettetett meg Kolozsváron a 2017-es Sportolimpián. Az erdélyi magyar középiskolák tanulói futball, kézilabda, kosárlabda, röplabda, úszás, atlétika, asztalitenisz és strandröplabda versenyszámokban mutatkoztak meg. A szovátai Domokos Kázmér Szakközépiskolát 30 diák képviselte.Ábel mellett Ozsváth Diana 50 méter gyors és 50 méter hát úszás versenyszámban megszerezte az ötödik helyet. Távolugrásban, 1000 méter szaladásban és atlétikában Portik Tamás hazahozta a hatodik helyet. Távolugrásban és atlétikában Réti Krisztina bronz érmes lett, Hegyi Eduard súlylökésben bronz érmet szerzett, míg Réti Krisztina a bronz érme mellett aranyérmet is hozott 80 és 800 méter szaladásban. A kézilabda versenyszámban negyedik lettek a DK-ok.A Sportolimpia megszervezését a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a Testnevelő Tanárok Országos Tanácskozása, az oktatási minisztérium és a Babeș–Bolyai Tudományegyetem támogatta.